2015-01-04

Grāmatas 2014

 Tā kā Līga in Ilze savu artavu ir jau devušas, nokaunos un publicēju savu pašķidro grāmatu topu. Gribēju izlasīt 45, pieveicu 37, no kurām turklāt pietiekami daudz bija lugas, bet tā nu iznāca, ka darbs + lekcijas + mājasdarbi visu pavērsa tā, ka man laika nebija gandrīz nekam. Vasarā es baigi noslinkoju, sāku niekoties ar Karu un mieru, ko pametu novārtā, bet astoņus mēnešus no divpadsmit lasīju tikai universitātes vajadzībām, i to knapi paspēju. Labi, pietiek čīkstēt, sēde turpinās!

10. Blindness by Jose Saramago
Pretīgs, distopisks gabaliņš, kas tomēr atkal un atkal uzsver to, ka ļaunums tomēr neuzvarēs un ka laimei reizēm vajag tikai lietusgāzi, kurā nomazgāties.
9. The Blind Assassin by Margaret Atwood
Baigais kosmoss, kurā savijas naratīvi & beigās Margareta vēl uzmet pārsteigumu bonusā.
8. A Streetcar Named Desire by Tennessee Williams
Kaut kā biju spējusi izvairīties no Ilgu tramvaja, bet JRT pamudināja pirms izrādes izlasīt. Un, nē, Blānša nemaz tik ļoti neuzprasījās, kā to attēloja Antra Liedskalniņa.
7. Othello by Shakey
Ai, Šekspīrs, ko tur citu piebilst. Līdz Šekspīram ir jāizaug, pati sevi vēl pirmajā/otrajā kursā atceros sakām, kā man šis eksemplārs besī. Balets, starp citu, arī paķēra (Andris Pudāns = the definitive Iago).
6. A Modest Proposal by Jonathan Swift
Jā, jā, jā, šī pat nav grāmata, bet, draugi mīļie, tas ir fakin 18. gadsimts! Svifts visus mūsdienu troļļus kā mazos ežus..
5. Richard III by William Shakespeare
No Dailes teātra izrādes es aizgāju pēc pirmā cēliena, ups.
4. Ingenious Pain by Andrew Miller
Tajā brīdī, kad Džeimss Daiers atguva (drīzāk ieguva) spēju just, man liekas, ka es uz brīdi spēju just visu to, ko viņš.
3. Davids Koperfilds by Charles Dickens
Es gan laikam spītīgi šo čabulīti saukšu par Deividu. Neviens tops bez Dikensa nav iespējams, that is all.
2. Aija by Jānis Jaunsudrabiņš
Es nevaru, tas Jānis, nu... kā viņš to Aiju, ahhhhhh.
1. Disgrace by J.M. Coetzee
Absolūts triumfs.

Nav komentāru: